Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

~ciii | użytkownik

imię i nazwiskoDagmara adres zarejestrowany26.10.2007 @20:47:03 ostatnio na stronie29.09.2015 @08:13:42kontakt i statystyki
emaile-mail ukryty Gadu-Gadu2704368
digarty25 komentarze1144 posty na forum31

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!
 
Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
komentarze
~Aniusia483    19.11.2009 @16:14:40
Do d z takim ocenianiem... To prawie tak jakby poloniście nie chciało się sprawdzać i oceniać większości wypracowań pewnego ucznia, bo ten porusza w nich temat, który owemu nauczycielowi nie pasuje (Przy poleceniu: napisz wypracowanie na dowolny temat. Właściwie to bardziej niż do wypracowań podobnie jest to do prezentacji maturalnej: to uczeń wybiera temat, jak chce, może gadać nawet o strukturze gramatycznej tekstów Dody czy życiu rodzinnym żuków, egzaminator nie może odmówić mu wystawienia oceny z powodu tematu jaki ów uczeń opracował) I cała robota na nic, bo uczeń napracował się nie nad tym, nad czym nauczyciel by wolał posiedzieć i wykonać ten jakże skomplikowany gest zapisania oceny.
Heh, a naprawdę wolałabyś naklikać się tyle w klawiaturę, by napisać wspomniany przez ciebie komunikat, niż uczynić miast tego jedynie dwa kliknięcia myszą? Wolałabyś poświęcić pracy z wizerunkiem Billa więcej czasu niż to by było konieczne(do tego, aby dać znać autorowi, że doceniasz jego trud i efekty jakie osiągnął)? To oczywiście czysto hipotetyczne - przecież pod "Bilem" nie zrobiłaś nic. Oczywiście winić mogę to, że w mojej galerii tkwi ta durna Av i Max.
_______
A ja i tak po swojemu zrobię:D

Nie wiem jak można nie lubić TAKICH ludzi: http://www.youtube.com/watch?v=b4sxVVu4YNQ


Byłam w Łodzi na koncercie z trasy Welcome to Humanoid City
~Aniusia483    18.11.2009 @18:59:05
Takiej opcji nie ma pewnie dlatego, że w każdej galerii obok "perełek" są "ziarnka pisaku" lub "perełki nie w pełni utworzone" W sumie nawet u niektórych digartowych "mistrzów".
heh, ale tak bardzo by cię zabolało jakbyś kiedyś jakiejś pracy z Billem na digarcie postawiła rewelację? Kurcze, mam głupi zwyczaj zakładania: "gdyby było więcej rysunków-Billów niż ci moi" i zwykle gdy zadaje pytania podobne do wyżej postawionego, czynię sobie w głowie takie założenie, ale go nie zapisuję... Ono zawsze tam jest. Mam na myśli generalnie jakiegoś świetnego Billa(skrót myślowy to będzie - wiadomo, że nie mam na myśli Billa, tylko prace, na której pojawia się jego twarz), gdyby taki był, zrobiony przez kogoś tam.

No i widzisz, a potem to dziwić mi się, że przestałam wstawiać rysunki z kimś innym niż Bill i że chcę skasować te, które nim nie są (bo rozpraszają na swój sposób). Niedługo zrobię małego Jezusa, bo ciocia prosiła, ale na digarta go raczej nie wstawię. Po co ma odwracać uwagę od pozostałych moich prac jak robi to Av czy Maks?

Ale widzisz, moderacja stars portraits za najlepszą pracę w mojej galerii uznała pracę z TH(Fashion Against AIDS), a nie Avril... (Tam wyróżnia się za całą pracę - jej jakość, nie za to, którą gwiazdę przedstawia, praktycznie codziennie pada na inną sławę - nawet i na tę "lokalną" ).
ostatnio edytowane: 2009-11-18 19:07:54
_______
A ja i tak po swojemu zrobię:D

Nie wiem jak można nie lubić TAKICH ludzi: http://www.youtube.com/watch?v=b4sxVVu4YNQ


Byłam w Łodzi na koncercie z trasy Welcome to Humanoid City
~Aniusia483    18.11.2009 @18:14:16
W tym wypadku bardziej niż o gustach, dyskutujemy raczej o tym, jak (czy raczej - za co) oceniamy^^ Przy okazji coś tam o naszych gustach się przemyka.

To nie lubisz tego zespołu czy nienawidzisz, bo użyłaś obu określeń? (Różnica jest - w stopniu.)
Nie będę powtarzać, że na serwisach typu digart ocenie nie podlega(a przynajmniej nie powinna) twórczość modela, ale użytkownika (chociaż i tak wiele ludków robi inaczej, na szczęście to mniejszość w moim przypadku). Tylko nie pisz, że zrobiłaś łaskę, nie stawiając pracom z Billem poniżej krytyki albo słabe Nawiasem mówiąc niektórzy nawet do takiej błazenady się posuwają, ty na swoje własne szczęście do nich nie należysz (wierzę, że cię nie przeceniam dlaczego właśnie na twoje szczęście? Bo takie zachowania są kompromitujące dla tych, którzy się ich dopuszczają. Nic tylko roześmiać się takim w twarz - gdyby to było możliwe). Nie mniemaj, że w moich oczach jesteś "zbrodniarzem" Nie jesteś nawet "drobnym przestępcą".

BTW a do Av i Maksia doszłaś spacerując po całej galerii, czy po prostu kliknęłaś w odpowiedni katalog w profilu? To następne co mnie ciekawi.
_______
A ja i tak po swojemu zrobię:D

Nie wiem jak można nie lubić TAKICH ludzi: http://www.youtube.com/watch?v=b4sxVVu4YNQ


Byłam w Łodzi na koncercie z trasy Welcome to Humanoid City
~Aniusia483    18.11.2009 @17:01:01
A napisałaś, że nienawidzisz? Nie zwróciłam uwagi... Czepiłam się, bo oceny pojawiły się wyłącznie pod tymi dwiema pracami, nieprzedstawiającymi Billa, a one jednoznacznie świadczyły, za co i za kogo ocena - inaczej czemu nie było oceny pod żadnym lepszym od nich Billem? Jeśli przejrzysz teren pod Av, zauważysz, że już od jakiegoś czasu mnie to wpienia. Nie dotarło do mnie wtedy, że napisałaś coś o tym, że go nienawidzisz. Ja oceniających za modela (nie ważne czy oceniają jego urodę, pozycję społeczną, płeć czy coś jeszcze innego) niestety nie darzę za specjalnym szacunkiem (ale nie jako ludzi!, lecz jako rysowników/fotografów/malarzy/grafików czy odbiorców), nie chodzi tu o ciebie, chodzi o taki stosunek do prac plastycznych w ogóle. Oznaczałoby to, że genialny portret makabrycznego monstrum bądź szpetnego człowieka nie zasługuje na uznanie jako praca plastyczna, a to swego rodzaju paranoja...

Jakiś czas temu pewna użytkowniczka stwierdziła, iż Avril to moja najlepsza praca w galerii. W tym tygodniu nieco uważniej przejrzała moją galerię i oto co napisała (choć do Billa ma stosunek pokroju twojego): http://www.digart.pl/praca/3510726/Zalany_mlekiem.html i gdy napisałam jej, że to autor komentarza ma możliwość zmiany i usunięcia go, skasowała poprzedni, ten spod Av, bo zawstydziło ją to, że kierując się modelem dokonała błędnego(w jej przekonaniu) osądu. Osobiście może wybrałabym inną pracę, ale zgadzam się z tym, że ten Bill jest lepszy od Av i tego dzieciaka.

Jak myślisz po co są "ulubione"? Ocenami doceniasz czyjeś umiejętności, a dodaniem do ulubionych doceniasz temat/modela/przesłanie itp. inaczej, po co jest i opcja oceniania i opcja dodawania do ulubionych jednocześnie? Inaczej tego zinterpretować nie jestem w stanie.

Oczywiście rób co chcesz. Chciałam tylko napisać jak to wygląda... Nie musisz się do tego stosować, przecież cię nie zmuszę. A przykładu domniemanego Billa i House'a nie będę powtarzać, możesz go zawsze przeczytać w poprzedniej wypowiedzi. Nie wiem, czy rozumiesz co chciałam nim zobrazować.

[Gdyby jury konkursu patrzyło na modela tak jak ty, nie wygrałabym miniwieży (na pracy był Bill). Skoro Bill nie zdyskwalifikował moich szans w konkursie, znaczy, że nie istotne jest to, kim jest człowiek, którego rysownik wybrał sobie na modela, lecz to jak wykonał prace i - w przypadku konkursu - jak ciekawy miał pomysł na zrealizowanie tematu.]

Nasza różnica poglądów w tej sprawie zdaje się wynika z tego, że ty prezentujesz głęboki subiektywizm, a ja dążenie do obiektywizmu (oczywiście w sprawie oceniania prac). Ja wnioskuję, że stawiając oceny, powinno się kierować możliwym obiektywizmem (wszak w szkole tak być musi. I matura.. oceniając prezentację maturalna egzaminator nie może kierować się tym, czy uczeń wybrał temat, który egzaminatorowi odpowiada, ale jak ów temat przedstawił. Oceny to generalnie sprawa obiektywna - oczywiście w takim stopniu, jak to możliwe. Widzę głęboki związek między ocenami nawet skrajnie różnych dziedzin.), natomiast wybierając swoje ulubione rzeczy (czy zespół, czy obraz, czy film, czy kolegę itd) nie idzie kierować się czymś innym niż subiektywizm. Nawet digart zdaje się to rozdzielać dając możliwość i oceny i dodania do ulubionych przy czym nie trzeba uczyć obu opcji jednocześnie.
Wiadomo, >można< wszystko w tym i łamać prawa, ale czy wszystko co >można(inaczej: da się)< zrobić, powinno się czynić? Mogę przecież jako nauczyciel ocenić ucznia na podstawie tego, czy go lubię bądź wybrał interesujący mnie temat maturalny; mogę sobie wyznawać ideologię Hitlera; mogę zabić kolegę, bo mi się nie podoba; mogę kłamać księdzu na spowiedzi - ale czy powinnam to robić? Czy myśl moja jest jasna? (To rodzaj uprzedzenia odpowiedzi typu: "mogę"

"Czy uważasz, że postawienie rewelacji w sytuacji, kiedy komuś nie pasuję choć jeden element jest słuszne i sprawiedliwe?" "rewelacja" jest oceną. Wiesz już czym dla mnie jest ocena, rozwinęłam to w akapicie poprzednim. Jeśli o mnie chodzi... ja dość rzadko stawiam rewelację, ale gdy to robię, robię to nie z powodu modela (Billów tu nie ma, w każdym razie do niedawna), lecz za całą resztę, za to co jestem z stanie ocenić - technikę, a dokładniej: jej jakość. Przykład konkretny? Nie lubię mangi. Ale rewelację postawiłam pewnej mangowej pracy, bo wg mnie (i to jest to minimum subiektywizmu w moim obiektywizmie - wg mnie) została narysowana świetnie. Ale do ulubionych nie dodałam.

Nie usiłuję niczego zmienić ta wiadomością (poza tym, że zapoznam cię innymi racjami niż twoje) - przecież nie zdołam wymusić na tobie np. ocenienia prac/y z Billem, mogę ci kazać, ale co z tego - to od ciebie przecież zależy, co zrobisz. Ja mam moc jedynie pozbyć się tych ocen, kasując te dwie prace. I jeśli któraś z nich osiągnie 100%, bo uzbierają się pod którąś z nich rewelacje od wszystkich tych, którzy oceniają z takich powodów co ty, nie będę tego odkładać - nie zgodzę się na to, by w mojej galerii uznana za najlepszą była praca, która na tle reszty mojej galerii na to nie zasługuje. Za każdym razem, gdy widzę powiadomienie "komentarz pod Avril Lavinge" powtarzam w myślach "byle stówy z tego nie było!". A wiesz dlaczego jeszcze nie ma? Bo dostałam za tę pracę jedno "słabe".Zadam ci pytanie trochę poza tematem głównym, bo niezmiernie mnie to ciekawi: za co (wydaje ci się, że-bo jak możesz nienawidzić człowieka, którego osobiście nie znasz, możesz tylko myśleć, że go nienawidzisz)nienawidzisz Billa? By nienawidzić trzeba mieć ku temu powody, a mnie intryguje jakież to powody mogą być. Wiem czego można mu zazdrościć, ale za co nienawidzić pojęcia nie mam... Rzucisz trochę światła na tę kwestię?
_______
A ja i tak po swojemu zrobię:D

Nie wiem jak można nie lubić TAKICH ludzi: http://www.youtube.com/watch?v=b4sxVVu4YNQ


Byłam w Łodzi na koncercie z trasy Welcome to Humanoid City
~martak92    17.11.2009 @18:55:04
I tak nie jest taki jaki bym chciała, ale dzięki za komentarz
_______
W życiu istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca... http://www.youtube.com/watch?v=_BIdIcKahfU&feature=player_embedded
~Aniusia483    17.11.2009 @18:12:23
Doskonale wiem, dlaczego właśnie te prace oceniłaś. I stąd moja reakcja.

Ja chcę ocen tego jak robię, a nie kogo robię i dlatego krew mnie zalewa w takich sytuacjach. Wiem jak bardzo ludzie nienawidzą Billa (w każdym razie sądzą, że nienawidzą Billa), dlatego tym bardziej wolę zamieszczać prace z Billem, bo wiem, że rewelacja pod Billem, jest rewelacją za to co ważne,a nie za taka duperelę jak stosunek oceniającego do modela. Bo ocenianie za modela uważam za... dobra, bo może poczujesz się urażona... W każdym razie negatywne emocje wzbudza we mnie to, że jakiś rysunek jest uwielbiany, bo przedstawia kogoś tam, choć wykonany jest gorzej niż taki Bill, który jest nienawidzony (tak po prawdzie nienawidzony za nic - nie zasłużył. Im więcej jest osób, które cenią za brak Billa, tym rzadziej ja prezentuję kogoś innego niż on. Tak po prawdzie dzięki takim jak ty, w mojej galerii na digart nie pojawi się już nic, co nie będzie zawierało Billa. I nawiasem mówiąc dzięki tobie chyba niebawem usunę wszystkie prace, które nie zawierają Kaulitza. Bo nie chcę wysokich słupków za to, że dana praca nie przedstawia Billa, tylko za jakość wykonanych prac. Jeszcze jeden raz coś takiego będzie miało miejsce (czyli rewelacja, bo ta praca nie przedstawia Billa) a nie zawaham się kliknąć na kosz, bo mnie to delikatnie mówiąc m.in. irytuje od dłuższego czasu i granica mej cierpliwości jest już niebezpiecznie blisko. Ile można?
Właśnie ocenę za modela uważam za nieszczerą, bo udając, że oceniasz jakość mojej pracy, oceniasz ją wysoko tylko za to, że nie zawiera ona biednego(ehh, no tak, biednego) Billa. Powtórzę - oceny powinny być wysokie z powodu tego, że dana praca jest dobrze narysowana, a nie dlatego, że przedstawia uroczego malucha czy dr. House'a. Uważasz, że to w porządku, że genialnie narysowany Bill (już nie mam na myśli Billów swego autorstwa tylko jakiegoś naprawdę mistrzowsko przedstawionego, który wykonaniem zmiótłby najlepsze prace digarta) ceniony jest na najwyżej 97% czy 98 a średnio zrobiony House na 100% (a 100 można mieć tylko przy kilku stronach samych rewelacji bez nawet 1 bdb, podczas, gdy 97 czy 98 za mniej niż 1str. rewelacji) gdzie wśród ocen House'a znajduje się jedno "słabe", ale 100% jest, bo ponad 9 stron oceniających uwielbia House'a? Chyba nie muszę rozwijać...
Czy chociaż mnie rozumiesz? Nie pytam o ty, czy czujesz (ani tym bardziej czy się z tym zgadzasz, bo znam twoje stanowisko i zdaję sobie sprawę, że zupełnie inaczej to odbieramy), ale czy chociaż rozumiesz o co mi chodzi? Dlaczego nie mają dla mnie wartości rew. za modela?
ostatnio edytowane: 2009-11-17 18:14:49
_______
A ja i tak po swojemu zrobię:D

Nie wiem jak można nie lubić TAKICH ludzi: http://www.youtube.com/watch?v=b4sxVVu4YNQ


Byłam w Łodzi na koncercie z trasy Welcome to Humanoid City
~Aniusia483    17.11.2009 @16:37:42
Jeśli oceniasz te prace a rew tylko za to, że nie przedstawiają Billa, to naprawdę, daruj sobie, takie oceny nie są niczego warte
I dlatego właśnie tak rzadko rysuje kogoś lub coś innego.
ostatnio edytowane: 2009-11-17 16:38:48
_______
A ja i tak po swojemu zrobię:D

Nie wiem jak można nie lubić TAKICH ludzi: http://www.youtube.com/watch?v=b4sxVVu4YNQ


Byłam w Łodzi na koncercie z trasy Welcome to Humanoid City
~skajj    14.11.2009 @12:02:35
Chory stary kot (znaleziony nad morzem)
~thehollow    27.09.2009 @14:03:26
Hehe... World's reaaaaaaaaaaaaally tight as you can see, my dear :D
~kasiaxs    20.09.2009 @09:25:40
Szczerzę mówię, że nigdy podobnego zdjęcia nie widziałam, na pomysł wpadłam leżąc na łóżku. Nigdy nie kopiuję kadrów Dzięki.
_______
...live on the other side of feelings
~morfisiowa    19.09.2009 @23:03:36
wielkie dzięki !
_______
nie dziękuj tylko oceń !

Zapraszam do moich prac ! :D
~thehollow    18.09.2009 @12:13:56
Ojeeeeeeeej! A jak mnie tu znalazłaś, miła?
~karolayn    16.09.2009 @21:29:56
dzieki za koment
_______
...spieszmy sie kochac ludzi,
bo tak szybko odchodza... *
P.S. zapraszam do oceny moich prac...tylko prosze niezbyt surowo !!!
~majownik    15.09.2009 @15:02:53
no z całej serii na jednym musieli być chociaż ludzie hehe
zresztą moim zdaniem tam pasują
oczywiście dzięki za ocenę i komentarz
peace
_______
Peace Love Community and Have a Fun
~malutek    15.09.2009 @14:56:53
dzięki :D
~antupis    13.09.2009 @23:17:20
To rozhisteryzowany krzyk rozpaczy, gdy mojej miłości nie ma przy mnie; ale ona wciąż jest, i jest tą jedyną i największą... Gdyby jej nie było przestałbym istnieć.
_______
_______ Jeśli nawet jestem bestią, to czyż nie mam prawa żeby żyć? _______
~antupis    13.09.2009 @23:05:11
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
_______
_______ Jeśli nawet jestem bestią, to czyż nie mam prawa żeby żyć? _______
~antupis    13.09.2009 @22:54:10
Dziękuję bardzo za ocenę!!!
_______
_______ Jeśli nawet jestem bestią, to czyż nie mam prawa żeby żyć? _______
~krwl    13.09.2009 @18:03:15
to prawda, jednak masz bardzo marnego pisarza w ulubionych, a na takich wzorcach daleko nie zajdziesz.
_______
i tak Ciebie frajerze zdissuje jak trzeba będzie
~paintart    13.09.2009 @17:21:33
dzieki
_______
All or Nothing | Failures No Option
~paintart    13.09.2009 @17:18:26
czyli sam lineart?? ale bez koloru ten rys był taki smutny... tu masz lineart: http://small-dragon.deviantart.com/art/Chun-Li-135139710 dzieki za ocene
_______
All or Nothing | Failures No Option
~Mythical    13.09.2009 @14:26:59
Dziękuję
_______
Za komentarzem w galerii odpłać komentarzem w galerii ;]
"nie bądź świnia - nie mścij się"
~Bluecuracao    13.09.2009 @12:39:43
Ahmm Postaram się na drugi raz stworzyć coś lepszego Dziękuję za szczerość)
~casssie    12.09.2009 @17:38:58
to nie był ton rozkazującywybacz jeśli Cię uraziłam, chociaż uważam że nie pow nic złego
_______
i nie ma,że boli.


~casssie    12.09.2009 @13:46:24
a co jest złego w słowie zastanów?:D
_______
i nie ma,że boli.


Poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 ... 8 Następna strona
© 2001-2018 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt